Powered by Smartsupp Zakrytovaný magnetický rošt MRZ - ✅ Magneticke-separatory.cz
Chcete dostat zdarma nabídku na separátor od naší firmy?
Samozřejmě chci
Pro suché směsi
Pro mokré směsi
Ostatní typy magnetických separátorů
Ostatní odkazy
Zakrytovaný magnetický rošt MRZ

Zakrytovaný magnetický rošt MRZ

Vylepšenou variantou klasických výsuvných magnetických roštů jsou rošty zakrytované, které je možno používat jak na magnetickou separaci ze sypkých, tak z tekutých směsí. Díky jejich konstrukci je použití zejména ve vlhkém prostředí velmi oblíbené. Většinou se jedná o méně husté kapaliny typu různých odmašťovacích a chladicích emulzí, maziv, olejů atd. Vylepšení spočívá v sofistikovaném principu čištění, který je znám např. u magnetických separátorů průtokových MF díky kterému je zaručená maximální odolnost magnetického jádra ve vztahu k působící vlhkosti. Působením velmi silného magnetického pole dochází k zachytávání velmi jemných kovových nečistot na magnetických trubicích a to až do řádu mikronů.

Podrobnější info

Samostatné zakrytované magnetické rošty vyrábí MAGSY především na zakázku, podle zadání rozměru zákazníkem.

Obory použití

 • Strojírenský průmysl
 • Keramický průmysl
 • Zpracovatelský průmysl
 • Systémy chlazení tekutin
 • Papírenský průmysl

Oblasti použití v průmyslovém provozu:

 1. Separace na ochranu technologie v provozu

  Instalací zakrytovaného magnetického roštu můžete předejít poškození návazných technologických celků, kdy na magnetickém roštu zakrytovaném jsou zachyceny takové magnetické kovové nečistoty, u kterých hrozí, že tyto technologie poškodí. Např. chladící kanálky u chlazených nástrojů jsou znehodnoceny v případě, že kovová nečistota do tohoto kanálku vnikne. Někdy se jedná o tak jemné kovové nečistoty, které se v kanálku postupně usazují až ho úplně ucpou. Síta a filtrační tkaniny můžou být v některých případech neúčinná, protože se jedná o kovové nečistoty v řádu mikronů, které separátor spolehlivě zachytí, ale přes síta a filtrační tkaniny projdou.

 

 1. Separace na čistotu produktu

  Přítomností kovových nečistot v chladících emulzích může docházet ke zhoršení kvality obrábění (rýhy, škrábance). Instalací zakrytovaných roštů dochází k velmi výraznému zkvalitnění obrábění a kvalita povrchu výsledného, obráběného produktu se v krátkém časovém horizontu velmi zkvalitní.

  V jiných oborech výrobního charakteru jako je např. keramický průmysl může docházet ke kvalitativnímu zhoršení finálního produktu přítomností černých teček, které jsou někdy tak jemné, že je není možné filtračními tkaninami zachytiti a projeví se až na magnetickém separátorů. Výhodou tohoto typu, zakrytovaného magnetického roštu je zde hlavně to, že ho můžete umístit do různých vtokových a nátokových žlabů díky jeho výrazné odolnosti proti vlhkosti.

 

 1. Úspora provozních nákladů

  Stejně tak jako na kvalitu výsledného produktu má instalace zakrytovaného roštu vliv i na výraznou úsporu provozních nákladů ve vztahu k broušení obráběcích nástrojů. Po provozních zkouškách zrealizovaných u velkých nadnárodních firem, kde se na broušení měsíčně vynakládají vysoké finanční sumy, byla úspora prokazatelně vyčíslena o desítky procent.

Technické řešení

Magnetické trubice zakrytovaného roštu jsou navrženy většinou do „roštové“ sestavy a jsou vyrobeny standardně z nerezové oceli 1.4301 / AISI 304. Pro případ, že je potřeba aplikovat instalaci zakrytovaných magnetických roštů v agresivních materiálech můžeme dodat variantu vyrobenou z materiálu 1.4404 / AISI 316L.

Díky velmi tenké stěně krycí trubice, která je obráběna až na tloušťku 0,6 mm, dosahujeme velmi vysoké magnetické síly na jejím povrchu. Standardní průměr krycích trubic je až 31,0 mm. Nosné prvky magnetických trubic jsou standardně vyrobeny z plochých materiálů o tloušťce 4 mm. Krytovací nástavby standardně v tloušťkách od 2 do 3 mm.

Dnes již výhradně používáme velmi silné permanentní neodymové (NdFeB magnety), které zaručí díky své jedinečné a zatím mezi permanentními magnety největší síle, spolehlivé zachycení a hlavně následné udržení (zafixování) kovové nečistoty na krycí trubici. Dříve používané feritové magnety se pro tento typ separace již téměř nepoužívají.

Tyto permanentní neodymové magnety jsou vsazeny do krycí, nerezové trubice. Standardně dnes nabízíme 6 stupňů magnetické indukce , magnetické síly, které se liší v závislosti na typu prostředí, kde je zakrytovaný rošt umístěn. Některý stupeň má větší přídržnou sílu, některý zase větší hodnotu magnetického pole – více o magnetických vlastnostech .

Hlavní přednosti zakrytovaných magnetických roštů MRZ

 • Maximální odolnost proti vlhkosti
 • Magnety jsou po celou dobu používání vč. čištění chráněny a je tak zabráněno jejich poškození
 • Vysoká magnetická indukce – až 6 stupňů magnetické a odtrhové síly = velmi vysoká efektivita magnetické separace v porovnání s běžně používanými rošty s feritovými magnety
 • Velmi pohodlné, rychlé a BEZPEČNÉ čištění magnetických trubic

Základní technická specifikace MRZ

Magnetické vybavení

 • Velmi silné NdFeB magnety, v krycích trubicích
 • Standardně: magnet mezikruží vnější Ø= 29 mm, Trubice vnější Ø= 31-32 mm
Tepelná odolnost magnetického materiálu
 • Standardně: do 80 ˚C
 • Opčně : až do 150 ˚C (resp. výše)

Magnetický výkon

Systém roštů

 • Stacionární krycí nerezové trubice, vytahovací magnetické jádra

Materiál roštů a krycích trubic

 • Standardně: nerezová ocel 1.4301 / AISI 304.
 • Opčně:  nerezová ocel 1.4404 / AISI 316L

Všechny materiály jsou certifikovány v kvalitě podle norem EU.

Povrchové úpravy

 • Rám roštu: strojně tryskáním keramickou směsí
 • Vnější povrch trubic: strojně tryskáním, nebo v opci leštěním

Strojírenské zpracování

Veškeré strojírenské opracování je prováděno na strojích vlastní výrobní základny a vlastní strojírenské technologie MAGSY CZ.

Sváry dílců

Provedeny dle požadavků platných technologických norem pro svařování nerezových materiálů. Náročnou výstupní kontrolou svárů je zaručena vysoká výstupní kvalita.

Systém čištění

Magnetická jádra jsou trvale zajištěna a chráněna proti vlhkosti a to i při čištění těchto zakrytovaných magnetických roštů.

 

 1. Po odjištění zajišťovací spony vytáhnete pomocí madla magnetická jádra do horní části zakrytovaného magnetického separátoru
 2. Tím dojde k odmagnetování spodní části – nerezových krycích trubic – a kovy odpadnou (díky přirozeným vlastnostem kovových nečistot, které jsou těmito typy magnetických separátorů zachytávány – až charakter mazlavého bahýnka – je většinou potřeba tyto nečistoty opláchnout vodou)
 3. Zasunete jádra zpět do nerezových trubic a tím dojde k opětovnému zmagnetování

Zeptejte se nás – poradíme vám!

Zakázková výroba je naše přednost.