Powered by Smartsupp Magnetický buben MB | Magneticke-separatory.cz
Chcete dostat zdarma nabídku na separátor od naší firmy?
Samozřejmě chci
Pro suché směsi
Pro mokré směsi
Ostatní typy magnetických separátorů
Ostatní odkazy

Magnetický buben MB

Magnetický buben je určen pro separaci kovových, magnetických částí ze sypkých směsí (barevné kovy, plastový granulát, atp). Obvykle bývá vsazen pod násypku stroje nebo za pásový dopravník, z kterých dopadá neseparovaný materiál na magnetický buben, který provádí samotnou separaci – oddělení. Jeho výhodou je, že není součástí pásového dopravníku, takže jeho použití je univerzálnější.

Podrobnější info

Konstrukce magnetického bubnu

 Magnetický buben je složen z vnějšího, nerezového, otáčejícího se pláště s unašeči a z magnetického jádra osazeného feritovými magnety nebo také velmi silnými neodymovými magnety NdFeB. Tyto magnety vytvářejí na povrchu bubnu potřebné magnetické pole, díky kterému jsou kovové částice zachyceny a vynášeny až za osu bubnu. Zde dojde k odmagnetování a kovy samovolně odpadnou na rozdíl od nekovového separovaného materiálu, který odpadává již před osou magnetického bubnu.

Animace fungování magnetického bubnu

Možnosti použití magnetického bubnu

Magnetický buben je vyroben z nerezi a jsme schopni jej rozměrově přizpůsobit vaším požadavkům. Použitím magnetického bubnu se výrazně zvýší kvalita zpracovávaného materiálu. Je vhodné jej využít také tam, kde je třeba ochránit následné zařízení před poškozením kovovými částicemi.

Vibrační dopravník (vibrační podavač) před magnetický separátor

Tento dopravník rozmělňuje nahromaděný materiál na dopravníku do rovnoměrné vrstvy po celé šířce pásu. Materiál se pak snadněji a lépe separuje zvláště při použití separátoru nemagnetických kovů, magnetické desky, magnetického bubnu nebo magnetického válce. Vibrační dopravník je vhodný pro suché sypké materiály. Není vhodný pro jemné a lepivé materiály. Vysoké koryto dopravníku zabrání nežádoucímu vypadnutí materiálu mimo dopravníkový pás.

  • Rychlost pásu: Rychlost podávání se nastavuje podle druhu přepravovaného materiálu
  • Pohonná jednotka: 2x vibromotor, W 20 NX, p=0,55 kW 230/400 V, 50 Hz
  • Délka dopravníku: 1040 mm
  • Přepravní kapacita: podle druhu přepravovaného materiálu

Magnetický buben ve skříňové konstrukci MBZ

Z důvodu výrazně jednodušší instalace magnetického bubnu dodáváme také magnetický buben včetně skříňové konstrukce. Princip separace je naprosto totožný jako u magnetického bubnu. V tomto provedení je magnetický buben nainstalován ve skříňové konstrukci a odpadá tak starost s upevněním magnetického bubnu.

Výhody skříňové konstrukce

Materiál k separaci se vsypává do skříňové konstrukce jejím horním otvorem. Skříňová konstrukce je ukončena dvěma otvory, kterými vypadávají zvlášť kovy a zvlášť odseparovaný materiál. Průměr, délku bubnu a rozměry skříňové konstrukce přizpůsobujeme vašim požadavkům.

Magnetický buben ve skříňové konstrukce dodáváme včetně motoru a převodovky a může být osazen buď feritovými magnety nebo výrazně silnějšími neodymovými magnety NdFeB.

Nastavitelná přepážka, která směruje tok materiálu do bubnu.

Magnetický buben ve skříňové konstrukci dvoupatrový MBZD

Tento dvoupatrový magnetický buben nalezne své uplatnění v těch provozech, kde je potřeba dosáhnout ještě vyšší kvality separace, a to díky přidání dalšího magnetického bubnu. Další použití je při minimalizaci znečištění zachycených kovů separovaným materiálem – kde je potřeba dosáhnout co nejvyšší čistoty odseparovaných kovů.

Konstrukce dvoupatrového bubnu

Magnetické bubny tohoto separátoru můžeme osadit feritovými i velmi silnými neodymovými NdFeB magnety. Také je možná jejich kombinace, kdy jeden magnetický buben je osazen feritovými magnety a druhý neodymovými magnety. Volbu vhodného typu magnetů a správného pořadí bubnů při kombinaci obou typů magnetů doporučujeme konzultovat s námi. Kontaktujte nás, prosím, se svou poptávkou. Rádi vám poradíme.

Výhody magnetického bubnu

  1. kombinace bubnů s různými magnety
  2. vysoká kvalita separace
  3. regulace otáček každého bubnu samostatně
  4. přizpůsobení vašim požadavkům

Použití magnetického bubnu

  • perfektní separace
  • minimalizace znečištění zachycených kovů separovaným materiálem

Přizpůsobivost vašim potřebám

U každého bubnu můžete samostatně volit rychlost otáček. Na požádání můžeme buben vybavit zvukovou a světelnou signalizací.

Jako výrobci těchto zařízení je vyrobíme přesně podle vašich požadavků – přizpůsobíme rozměry separátoru vaší technologii, doporučíme vhodný průměr a délku bubnů a také pomůžeme s výběrem nejvhodnějších magnetů.