Powered by Smartsupp Magnetický separátor do textilních filtrů MTF - ✅ Magneticke-separatory.cz
Chcete dostat zdarma nabídku na separátor od naší firmy?
Samozřejmě chci
Pro suché směsi
Pro mokré směsi
Ostatní typy magnetických separátorů
Ostatní odkazy
Magnetický separátor do textilních filtrů MTF

Magnetický separátor do textilních filtrů MTF

Právě pro potřeby zachytávání, magnetické separace i těch nejjemnějších kovových magnetických nečistot v kapalinách byly vyvinuty tyto magnetické tyče instalované do speciálního držáku, které obecně nazýváme „Magnetické separátory do textilních filtrů“. V případě jejich instalace maximálně posílíte zachycení těchto nečistot a ušetříte náklady na velmi častou výměnu filtrů z textilních tkanin, kdy naší interní studií bylo prokázáno, že téměř 45 % nečistot, které je potřeba zachytit jsou nečistoty magnetické a mnohdy tak malé velikosti (pod 1,5 µm – mající charakter „mazlavého bahna“), že je filtry s omezenými rozměry filtračních ok nejsou schopny vůbec zachytit.

Podrobnější info

Oblast použití

  • Chemický průmysl
  • Potravinářský průmysl
  • Farmaceutický průmysl
  • Strojírenský průmysl
  • Keramický průmysl
  • …a mnoho dalších průmyslových odvětví, kde je potřeba vychytávat kovové magnetické nečistoty z kapalin případně podobných látek blízkých kapalnému skupenství a jsou přepravovány přes filtrační sestavy

Magnetické řešení

Magsy nabízí u Magnetických tyčí do textilních filtrů několik stupňů magnetické indukce – magnetické síly. Podle typu materiálu, který má přes magnetické tyče proudit, je potřeba zvolit vhodnou magnetickou sílu, kterou Vám naši odborníci ve spolupráci s konzultací Vašeho výrobního prostředí a technologických možností doporučí. 

Pro některé separační aplikace je potřeba zvolit hlubší magnetický obvod tak, aby byly kovové nečistoty částečně i přitahovány z větší vzdálenosti a následně pevně udrženy (platí většinou pro magnetickou separaci, 

vychytávání větších feromagnetických nečistot), pro některé aplikace je třeba naopak zkrátit hloubku magnetického obvodu na co nejmenší možnou míru tak, aby byla „upínací“ síla co největší a i nejjemnější feromagnetické nečistoty (charakter mazlavého bahýnka) byly spolehlivě po jejich zachycení udrženy. To vše v kombinaci s velmi tenkou stěnou, která odděluje kapalinu od magnetů (většinou se pohybujeme v tloušťkách 0,5 až 0,7 mm podle zvolené magnetické síly a požadavků na kvalitu magnetické separace).

Více o měření magnetické indukce a hodnotách našich magnetických tyčí

V každém případě ale platí, vždy je potřeba zajistit co nejtěsnější kontakt kovové nečistoty s magnetickou tyčí. V textilních filtrech bývá většinou problém toto zajistit a styk s magnetickými tyčemi se nahrazuje delší dobou, po kterou setrvá kapalina ve svíčkovém filtru, což má za následek mimo jiné prodloužení technologických časů. Proto naše firma nabízí také posílení magnetické separace instalací dvou magnetických tyčí do speciálně upraveného držáku magnetických tyčí. Tím se nemusí prodlužovat čas ve filtrační jednotce a pravděpodobnost zachycení feromagnetických nečistot se tak zvyšuje právě kvantitativním posílením magnetických tyčí v držáku. Pro zajímavost si můžete stáhnout graf, na kterém je znázorněno, jak klesá magnetická indukce a odtrhová síla v závislosti na vzdálenosti od magnetické tyče – to potvrzuje fakt, že více instalovaných tyčí zvyšuje pravděpodobnost zachycení feromagnetických nečistot.

Technické řešení

Magnetické tyče jsou instalovány do speciálně vyvinutých držáků přímo navrhovaných pro většinu rozměrů látkových filtrů, které mohou pojmout jednu nebo dvě magnetické tyče. Držák pohodlně a ergonomicky zapadne do drážky ve svícnovém filtru a i při jeho instalaci je zaručena maximální těsnost celého systému. To, kolik tyčí je potřeba instalovat, závisí na technologii výroby a požadavků zákazníka na výslednou magnetickou separaci – viz. odstavec výše.

Magnety pro textilní filtry vyrábíme v provedení s jednou nebo se dvěma magnetickými tyčemi:

Magnet pro textilní filtry s jednou tyčí

Magnet pro textilní filtry s jednou tyčí (MTF – 1) – skládá se z jedné magnetické tyče + nerezového nosiče pro jednu tyč

Magnet pto textilní filtry se dvěma tyčemi

Magnet pro textilní filtry se dvěma tyčemi (MTF – 2) – skládá se ze dvou magnetických tyčí + nerezového nosiče pro dvě tyče

V horní části je navrženo zahloubení pro dokonalé zajištění magnetické tyče při její instalaci do pomocného držáku.

Speciálně navržený tzv. otevřený magnetický obvod s kratším nebo delším obloukem mezi pólovými nástavci zaručí maximální magnetickou – odtrhovou sílu pro Vaše potřeby.

Standardní provedení je z nerezové oceli 1.4301 / AISI 304. Na přání pro potřeby v prostředí s agresivním pH můžeme dodat v materiálovém provedení 1.4404 / AISI 316. Všechny materiály v kvalitě podle norem EU s certifikací.

Teplotní odolnost magnetických tyčí standardně do 80 ˚C. Na Vaše přání můžeme magnetickou tyč připravit pro použití i ve vyšších teplotách až do 200 ˚C (pro vyšší teploty prosím počítejte se snížením našich standardních magnetických hodnot řádově o 10-20 % v závislosti na zvolené tepelné odolnosti).

 

Držák magnetických tyčí

Povrchová úprava držáku je tryskáním keramickými kuličkami – výsledkem je jednolitý matný povrch. Celkové řešení je robustní, pevné a dovoluje i náročnější zacházení.

V horní části držáku magnetických tyčí se nachází teleskopický pístek, který zaručí fixní zajištění magnetické tyče v držáku a také její velmi pohodlné vyjmutí při čištění.

 

Velmi důležitým prvkem držáku magnetických tyčí je perforovaně odlehčená nerezová přepážka, která slouží zejména z bezpečnostních důvodu k zajištění dokonalého oddělení magnetických tyčí v případě čištění (platí pro variantu s instalovanými dvěma tyčemi).

Magnetické tyče jsou velmi silné a NIKDY nesmí dojít k jejich spojení (dbejte prosím zvýšené opatrnosti při manipulaci – v případě spojení je velmi těžce oddělíte a hrozí secvaknutí prstů na rukou)

Čištění magnetických tyčí

Po vyjmutí magnetické tyče (v případě, že byste zvolili do Vašeho držáku dvě magnetické tyče vyjímejte jednu po druhé) z držáku tuto tyč jednoduše setřete ve směru její osy. Vzhledem k tomu, že magnetický obvod je na obou stranách magnetické tyče zakončen v dostatečné míře před jejím koncem, kovové nečistoty velmi pohodlně odpadnou. Je ovšem velmi důležité tento proces provádět v ochranných pracovních pomůckách aby nedošlo k poranění rukou ostrými kovovými nečistotami, které mohou být také na tyčích nachytány.

 

Zeptejte se nás – poradíme vám!

Zakázková výroba je naše přednost.