Jsme firma, která se specializuje hlavně na výrobu magnetických separátorů, ale jsme i jedním z předních výrobců třídících linek. Naše mnohaleté zkušenosti nám umožňují poskytnout kompletní řešení pro splnění požadavků klienta. Například Vám můžeme zprostředkovat návrh, konstrukci a výstavbu separačních linek, pro magnetické i nemagnetické materiály.

Jsme schopni splnit požadavky zákazníka od A do Z, přesně dle jeho požadavků. Návrh závisí na konkrétní aplikaci, typu a celkovému množství materiálu, který bude separační linkou procházet, a na dalších faktorech, které si spolu upřesníme při konzultacích.

Ukázka separační linky pro magnetické i nemagnetické materiály

Popis animace

Naše separační linka se skládá ze tří oddělených částí. První část separuje železo, kde dochází skrze magnetický buben, k zachytávání magnetických částic. Posléze zbylé částečky přepadnou na pásový dopravník, kde dojde k odseparování nerezových částic, díky magnetickému válci. A poslední část separační linky, vyseparuje zbylé kovové nemagnetické částice, pomocí indukčního separátoru Eddy Current, jako je například hliník, měď, které zde zbyly. Všechny vyseparované částečky odpadají do zvláštní nádoby, která je pro ně určená.

Separace železa

Magnetický buben je určen pro separaci kovových, magnetických částí ze sypkých směsí (barevné kovy, plastový granulát, atp). Z pravidla je umístěn pod násypku stroje nebo za pásový dopravník, z kterých dopadá neseparovaný materiál na magnetický buben, který provádí samotnou separaci. Velkým plusem pro magnetický buben je, že není součástí pásového dopravníku, proto se může použít mnohem více univerzálněji.

Magnetický buben je složen z vnějšího, nerezového, otáčejícího se pláště s unašeči a z magnetického jádra osazeného feritovými magnety nebo také velmi silnými neodymovými magnety NdFeB.

Magnetický buben můžete využít, ideálně pro ochranu zařízení před poškozením kovovými částicemi.

Separace nerezi

Magnetický válec patří mezi separátory s automatickým čištěním, aniž by byla potřeba lidská obsluha. Magnetický válec, Vám pomůže vyseparovat v tomto případě nerezové nečistoty, větších rozměrů, které již byly v předchozím výrobním procesu, nějakým způsobem zpracovány, nejlépe podrceny.

Magnetický válec je nejčastěji používán tak, že se jím nahradí stávající koncový válec dopravníku. Válec tedy vyrobíme přesně tak, abychom jím mohli nahradit stávající válec a aby nebylo potřeba dopravník nijak upravovat.

Separace nemagnetických kovů (hliník, měď, atd.)

Čas od času je potřeba ve výrobě separovat nemagnetické kovy od nekovových materiálů (plast, papír, dřevo, sklo,…). Tím správným řešením je tzv. indukční separátor. Eddy Current, jak se mu jinak říká je nejlepším způsobem, jak splnit separační úkoly, které není možné dosáhnout klasickým magnetickým separátorem.

Indukční separátor pracuje na principu magnetických vířivých proudů (tzv. Foucaultovi proudy). Vždy se jedná o sestavu indukčního magnetického válce a dopravníku, do kterého je magnetický válec vsazen. Válec je osazen silnými neodymovými magnety. Magnetický válec se otáčí při vysoké rychlosti, což umožňuje indukčnímu separátoru dočasně nabít nemagnetické kovy shodným magnetickým nábojem, jakým je tvořen indukční válec. Proto jsou kovy vířivými proudy „odhazovány“ od magnetického válce, kde poté odpadávají.

Náš Eddy Current je osazen propracovaným rozdělovačem. Rozdělovač si můžete jednoduše nastavit do dvou směrů a proto je jednoduché efektivně oddělit nekovové materiály od nemagnetickcých kovů a kvalitně tak splnit cíl separace.

Separační linky vyrábíme na míru

Jsme jedničky ve vytváření konstrukcí a návrhů podle požadavků klienta. Do separačních linek jsme schopni mimo jiné zahrnout i drtiče a mlýny, magnety nad dopravník, různé druhy dopravníků a další zařízení dle požadavků. Že jsme opravdu schopní a zkušení výrobci magnetických separátorů, hovoří i 20 let zkušeností a stovky spokojených zákazníků.

Kontaktujte nás a zdarma dostanete cenovou nabídku

Rádi si s vámi popovídáme nad nezávaznou poptávkou, kterou zpracujeme v nejkratším možném termínu obvykle do 2 pracovních dnů. Až si upřesníme vaše veškeré požadavky, dostanete od nás cenovou nabídku zcela zdarma, včetně data vyhotovení a instalace. Pro nás je samozřejmostí nejen instalace linky, ale i poskytnutí zaručního a pozáručního servisu po celé Evropě.