Powered by Smartsupp Magnetický separátor nemagnetických kovů (indukční separátor – eddy current separátor) | Magneticke-separatory.cz
Chcete dostat zdarma nabídku na separátor od naší firmy?
Samozřejmě chci
Pro suché směsi
Pro mokré směsi
Ostatní typy magnetických separátorů
Ostatní odkazy
Magnetický separátor nemagnetických kovů (indukční separátor – eddy current separátor)

Magnetický separátor nemagnetických kovů (indukční separátor – eddy current separátor)

Potřebujete separovat nemagnetické kovy od nekovových materiálů (plast, papír, dřevo, sklo,…)? Pak je správným řešením použít tzv. indukční separátor. Tento magnetický separátor nemagnetických kovů (často pod označením eddy current separátor) umožňuje splnit separační úkoly, které není možné dosáhnout klasickým magnetickým separátorem.

Podrobnější info

Indukční separátor pracuje na principu magnetických vířivých proudů. Vždy se jedná o sestavu indukčního magnetického válce a dopravníku, do kterého je magnetický válec vsazen. Magnetický separační válec je osazen nejsilnějšími neodymovými magnety. Díky tomu, že se magnetický válec otáčí ve vysokých otáčkách dochází k tomu, že se zde indukují tzv. vířivé proudy. Tyto vířivé proudy dokáží dočasně nabít nemagnetické kovy shodným magnetickým nábojem, jakým je tvořen indukční válec. A v důsledku toho jsou kovy „odhazovány“ od magnetického válce. Nekovové materiály jsou k vířivým proudům netečné, a proto z dopravníku přirozeně odpadávají. Separační válec je konstruován tak, že magnetické jádro je kryto vysoce odolným kevlarovým plášťěm.

Náš eddy current separátor je osazen propracovaným rozdělovačem. Poloha tohoto rozdělovače je snadno nastavitelná ve dvou směrech a díky tomu (a díky regulovatelné rychlosti dopravníkového pásu a otáček indukčního válce) lze velmi dobře oddělit nekovové materiály od nemagnetickcých kovů a kvalitně tak splnit cíl separace.

V případě výskytu feromagnetických kovů v separovaném materiálu je podmínkou instalace tohoto separátoru předřadit konvenční magnetický separátor a zamezit tak výskytu kovových magnetických nečistot. Tento separátor (MSNK) neslouží k separaci magnetických kovů.

Průmyslové obory použití MSNK

Eddy current separátor nalezne své uplatnění ve většině provozů, kde je potřeba oddělit nemagentické kovy (hliník, měď, mosaz,…) od nekovových materiálů (plast, papír, dřevo,…).

Obory použití:

 • Recyklační průmysl
 • Likvidace odpadů
 • Likvidace elektrických zařízení
 • Sklářský průmysl
 • A další obory, kde je tento typ separace vyžadován

Princip separace

Náš eddy current separátor rozdělí separovaný materiál na dvě frakce (viz obrázek):

 • nemagnetické kovy (hliník, měď, …)
 • nekovový materiál (plasty, papír, dřevo, sklo, komunální odpad,…)

Vyzkoušejte indukční separátor nemagnetických kovů ZDARMA 

Chcete nezávazně vyzkoušet, jak bude fungovat indukční separátor nemagnetických kovů právě pro váš materiál? Využijte náš testovací indukční separátor!

Zdarma vyzkoušíme přímo váš materiál a výsledek zdokumentujeme. Jen u Magsy tak získáte jistotu, že separátor bude pracovat přesně tak, jak potřebujete!

indukční separátor nemagnetických kovů (Eddy current separator)

Stačí nás kontaktovat a přijet podívat na vlastní oči, nebo jen poslat vzorek materiálu a počkat si na výsledek.

Magnetické separátory Magsy dosahují vynikajících výsledků separace, proto se nebojíme nabízet otestování separátoru před nákupem!

Indukční separátor nemagnetických kovů (Eddy current separator) je nenahraditelným pomocníkem například při zpracování odpadů.

Je nutné zajistit, aby do indukčního separátoru nevstupovaly magnetické kovy (mohly by poškodit indukční válec). Doporučujeme proto použít také vhodný typ separátoru magnetických kovů.

 

Důrazně doporučujeme vyzkoušení účinnosti separace vámi dodaného materiálu na tomto separátoru, který máme pro tyto účely k dispozici u nás v showroomu – pro ověření správné funkce separátoru!

Požadavkem na instalaci tohoto separátoru je předřazení konvenčního magnetického separátoru (např. magnet nad dopravník), aby se zamezilo výskytu kovových magnetických nečistot a předřazení vibračního podavače (aby se materiál rozprostřel po celé šíři pásu a jeho vrstva se snížila na minimum).

Základní technická specifikace MSNK

 

Magnetické vybavení

 • velmi silné NdFeB magnety

Nosná konstrukce

Separátor můžeme dodat včetně nosné konstrukce. Konstrukci standardně vyrábíme ze železných jeklů a je konstruována tak, aby měla vysokou pevnost a odolnost vůči otřesům a vibracím (je důležité, aby se minimalizovaly otřesy a vibrace samotného stroje i vibrace způsobené ostatními technologiemi, jelikož magnetický válec rotuje při vysokých otáčkách a je nutné, aby byl – válec i celý stroj – dokonale vyvážen a odstíněn vůči vibracím).

 • Konstrukce obsahuje stavitelné nohy (z důvodu vyvážení stroje)
 • včetně silentbloků a dalších protivibračních prvků
 • povrchová úprava konstrukce barvou – RAL dle přání zákazníka

Polarizace indukčního magnetického válce

 •  separační indukční válec vyrábíme v různých rozměrech dle potřeb separace a dle vlastností jednotlivých separovaných materiálů
 • standardně vyrábíme válec s 18 póly, dle potřeb i s 22 či 24 póly

Řídicí systém

Náš eddy current separátor je standardně osazen řídicím PLC systémem SIEMENS s barevným dotykovým displejem, který umožňuje

 • plynulou regulaci otáček separačního indukčního magnetického válce (pomocí frekvenčního měniče)
 • plynulou regulaci rychlosti dopravníkového pásu (pomocí frekvenčního měniče)
 • možnost signalizace sjíždění dopravníkového pásu
 • možnost signalizace přetržení dopravníkového pásu
 • statistiky chodu zařízení a případných poruch
 • upozornění na servisní prohlídky
 • možnost připojení GSM modulu a dálková správa tohoto systému vč. např. zasílání chybových hlášek a týdenních reportů na mobilní telefon či email
 • opčně možno doprograovat uživatelská tlačítka (např. fixně přednastavit otáčky válce i pásu dle jednotlivých materiálů) – výrazné zjednodušení pro obsluhu

Regulace otáček magnetického válce a dopravníkového pásu

 •  plynulá regulace otáček separačního válce i dopravníkového pásu (otáčky jsou snadno nastavitelné pomocí dotykového displeje) je zásadní pro kvalitní nastavení indukčního separátoru dle vlastností separovaného materiálu

Nastavení rozdělovače

 •  aby bylo dosaženo požadovaných výsledků separace, je potřeba správně nastavit rozdělovací element, který zabezpečí vzájemné oddělení obou frakcí (kovové a nekovové)
 • pomocí ovládacích prvků lze rozdělovací element pohodlně nastavit jak v horizontálním, tak i vertikálním směru

MSNK standardně vyráběné modely, velikosti:

 • rozměrově se vždy přizpůsobujeme požadavkům zákazníka zejména vzhledem k požadované kapacitě

Krycí plášť separačního válce:

 • magnetický válec je krytý velmi odolným kevlarovým pláštěm. Díky tomu jsou bezpečně kryta magnetická jádra.
 • Kevlarový plášť je vysoce odolný a velmi pevný s dlouhou životností

Bezpečnostní prvky:

 • Eddy current separátor je osazen bezpečnostními STOP tlačítky z obou stran dopravníku

Strojírenské zpracování

veškeré strojírenské opracování je prováděno na strojích vlastní výrobní základny a vlastní strojírenské technologie MAGSY CZ.

Sváry dílců

provedeny dle požadavků platných technologických norem pro svařování nerezových materiálů. Náročnou výstupní kontrolou svárů je zaručena vysoká výstupní kvalita.

 

Zeptejte se nás – poradíme vám!

Zakázková výroba je naše přednost.